O nás

Chovatelská stanice plemene Tosa inu

o nás

Molosům se věnujeme od roku 2001, kdy jsme si přivezli z Belgie fenku Bordeaux dogy, které jsme doma říkali "Eliška".Tato fenka u nás prožila svůj život jako úžasná společnice a chovu Bordeaux dogy jsme se dále nevěnovali.

 

Chovem plemene Tosa-Inu se aktivně  zabýváme od roku 2003.

Tosa je plemeno málopočetné a proto se snažíme o přísun nové krve. Do naší chovatelské stanice jsme importovali 10 jedinců plemene Tosa Inu. Všichni  importovaní psi pochází ze špičkového chovu a nejlepších chovatelských stanic v Evropě. Do současné doby jsme se podíleli na dovozu psů z Holandska, Ruska, Maďarska,Polska,Litvy, Ukrajiny a Běloruska a díky tomu štěňata z našeho chovu pocházejí z vyjímečných spojení.

Náš první import se uskutečnil v roce 2007, kdy jsme z holandské chovatelské stanice "Octopus" přivezli nádherného psa těžké váhy - Octopus Ichido Ni Futatsu - domácím jménem Genki. Tento pes patřil ve své době k nejžádanějším krycím psům a jeho potomstvo se stalo základem chovu pro mnoho chovatelských stanic u nás.

Na začátku roku 2008 jsme přivezli z Ruska fenku Banzay Kara Dak ( chov Elena Logosh) první Tosu této přímé japonské krevní línie v Čr, po matce importované z Japonska do Ruska - Chiyo go Komukaisou. Ve stejném roce se naše smečka rozšířila o fenku Akiko Samurajaus Seselis vzácné černé barvy z Litvy. Jejíž otec je celočerný pes Pearson´s Bossy, import z USA.

Černá Tosa v České republice- první vrh byl odchován v roce 2008, v naší chovatelské stanici se v 2010 narodil druhý vrh černých štěňat v historii českého chovu, dvě fenky C´Chaviva & C´Chalika a pejsek Cairo.

V roce 2009 následoval další import dvou fen - Great Gini & Indika z holandské chovatelské stanice "Megasthenes" Great Gini u nás našla nový domov jako téměř 4 letá. I přesto, že jí nikdy nebylo souzeno stát se matkou a v našem chovu se tedy neprojevila, měla jsem možnost poznat tuto osobitou fenku s neuvěřitelně silnou povahou. Díky Indice jsme mohli představit zcela novou japonsko-americkou línii v České republice.

V 2009 a 2011 jsme přivezli žíhanou fenku Mauru z Polska a žíhaného pejska Batu z Madarska.Ani jeden z těchto psů později nepůsobil v naší stanici. Ani Batu, ani Maura nebyli nikdy využiti v chovu.Žíhaní jedinci v Evropě pochází pouze ze dvou línií, z jedné byl Batu (otec žíhaný pes Stonewall Buda import z USA, matka S.Szepe Lara) a z druhé línie byla Maura.

Pejsek Batu by sice podmínky do chovu splnil, co se DKK týká nicméně po konzultaci s předním českým specialistou na ortopedii a uznávaným odborníkem jsme se rozhodli, že pejska do chovu nikdy nezařadíme. Pan doktor nás ujistil, že vada, kterou Batu nese, se vyskytuje především v jeho línii ze strany otce a předává se z generace na generaci dál.
Pejskovi jsme našli milující domov a fenka nám bohužel kvůli špatným genetickým dispozicím (žíhaná barva) odešla ve velmi ranném věku.
Vzhledem k tomu, že u žíhaných jedinců jsme se nesetkali s vyhovující povahou, zdravím a exteriérem, nebudeme se v budoucnu věnovat chovu této barvy.

V létě roku 2014 se naše smečka rozšířila o psa Asanagi (Grisha) a fenku Amiko (Gaia) z Ruska.

Z těch psů, které najdete na našich stránkách s námi fyzicky žije jen část,máme doma jen tolik psů kolik dokážeme časově zvládnout. Ostatní žijí ve svých rodinách, kde je jim věnována náležitá péče.

Psi jsou součástí rodiny,naši kamarádi, kterým věnujeme veškerý čas.Chov psů nás neživí, máme svou práci, psi pro nás vždy byli a budou koníček.Vzhledem k tomu, že moje zaměstnání mi umožnuje pracovat doma, můžu se psům věnovat prakticky celý den.Štěňata jsou odchována v rodinném prostředí s maximální péčí, láskou a s důrazem na výbornou socializaci.Zůčastňujeme se výstav, kde se setkáváme s přáteli, kteří sdílejí stejné zájmy jako my. Výstavní výsledky pro nás ovšem nejsou hlavním ukazatelem kvality psa! Udržujeme kontakt s chovateli z celé Evropy, abychom měli přehled o plemeni a dále získávali nové zkušenosti.

Jsme členy Moloss Clubu CZ.

NÁŠ CHOV :

  • V chovu se zaměřujeme především na klidnou, sebevědomou, vyrovnanou povahu. Jedince labilní, bázlivé nebo agresivní z chovu vylučujeme.
  • V exteriéru upřednostňujeme hlavu, typ a silnou kostru.
  • Pokud si vybíráme krycího psa, nejsou pro nás směrodatné jeho výstavní výsledky, kvalitu psa dokážeme posoudit díky letitým zkušenostem.
  • Chováme pouze na jedincích vysokých kvalit, kteří odpovídají našim náročným chovatelským požadavkům.
  • Všechny  psy krmíme již téměř 15 let syrovou stravou (syrové maso, syrové kosti, syrová zelenina) Psi syrové maso velmi ochotně přijímají již od štěněcího věku a jsou ve vynikající kondici, jaké se nám nikdy při krmení granulemi nepodařilo dosáhnout.

 

Doplňující informace :

Veškerý obsah těchto stránek je předmětem autorského práva ve smyslu autorského zákona. Žádná část nesmí být reprodukována v jakékoliv formě bez písemného souhlasu chovatelské stanice Malizi Doghouse. Není možné přejímat texty, části textů, fotografie, ani je žádným způsobem šířit či používat k propagaci jiných webových stránek.


Kontakt

Kontaktní adresa

Kristýna Malinovská

Mysločovice (okres Zlín)

Czech republic


Tel.:     +420 739 054 706
E-mail:   dogsmd27@gmail.com
Web:     www.malizidoghouse.cz

For English : +420 739 054 706Buďte s námi také na facebooku
Dotaz / Rychlý kontakt
Antispam: Zadejte prosím číslo 98