O nás - about us

Chovatelská stanice plemene Tosa inu

 

Molosům se věnujeme od roku 2001, kdy jsme si přivezli z Belgie fenku Bordeaux dogy, které jsme doma říkali "Eliška".Tato fenka u nás prožila svůj život jako úžasná společnice a chovu Bordeaux dogy jsme se dále nevěnovali.

 

Chovem plemene Tosa-Inu se aktivně  zabýváme od roku 2003.

Tosa je plemeno málopočetné a proto se snažíme o přísun nové krve. Do naší chovatelské stanice jsme importovali 15 jedinců plemene Tosa Inu. Všichni  importovaní psi pochází ze špičkového chovu a nejlepších chovatelských stanic v Evropě. Do současné doby jsme se podíleli na importu psů z Holandska, Ruska, Maďarska,Polska,Litvy.

Jsme chovatelská stanice s největším počtem importovaných jedinců v ČR. Většina našich psů tedy pochází ze zahraničí, nebo jsou to naši odchovanci po rodičích a předcích, které jsme my osobně přivezli ze zahraničí. Psy do chovu v České republice pořizujeme jen sporadicky.

Náš první import se uskutečnil v roce 2007, kdy jsme z holandské chovatelské stanice "Octopus" přivezli nádherného psa těžké váhy - Octopus Ichido Ni Futatsu - domácím jménem Genki.Tento pes ve své době patřil k nejžádanějším krycím psům a stal se základem chovu pro mnoho chvatelských stanic u nás. 

Na začátku roku 2008 jsme přivezli z Ruska fenku Banzay Kara Dak ( chov Elena Logosh) první Tosu této přímé japonské krevní línie v Čr, po matce importované z Japonska do Ruska - Chiyo go Komukaisou.

Ve stejném roce se naše smečka rozšířila o fenku Akiko Samurajaus Seselis vzácné černé barvy z Litvy. Jejíž otec je celočerný pes Pearson´s Bossy, import z USA. Akiko byla první černá šampionka v České republice a také jediná černá fena v Evropě, které se podařilo získat titul šampiona a to hned 4x do věku 18-ti měsíců.

Černá Tosa v České republice- první vrh byl odchován v roce 2008, v naší chovatelské stanici se v 2010 narodil druhý vrh černých štěňat v historii českého chovu, dvě fenky C´Chaviva & C´Chalika a pejsek Cairo.

                                                                                    

Banzay Kara Dak Akiko Samurajaus SeselisOctopus ichido Ni Futátsu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

V roce 2009 následoval další import dvou fen - Great Gini & Indika z holandské chovatelské stanice "Megasthenes" Great Gini u nás našla nový domov jako téměř 4 letá,měla jsem možnost poznat tuto osobitou fenku s neuvěřitelně silnou povahou. Díky Indice jsme mohli představit zcela novou japonsko-americkou línii v České republice.

Megasthenes Indika Megasthenes Great Gini

 

 

 

 

 

 

 

 

 

V 2009 a 2011 jsme přivezli žíhanou fenku Mauru z Polska a žíhaného pejska Batu z Madarska.Ani jeden z těchto psů později nepůsobil v naší stanici. Ani Batu, ani Maura nebyli nikdy využiti v chovu.Žíhaní jedinci v Evropě pochází pouze ze dvou línií, z jedné byl Batu (otec žíhaný pes Stonewall Buda import z USA, matka S.Szepe Lara) a z druhé línie byla Maura.

Pejsek Batu by sice podmínky do chovu splnil, co se DKK týká nicméně po konzultaci s předním českým specialistou na ortopedii a uznávaným odborníkem jsme se rozhodli, že pejska do chovu nikdy nezařadíme.
Vzhledem k tomu, že u žíhaných jedinců jsme se nesetkali s vyhovující povahou, zdravím a exteriérem, nebudeme se v budoucnu věnovat chovu této barvy.

V létě roku 2014 se naše smečka rozšířila o psa Asanagi (Grisha) a fenku Amiko (Gaia) z Ruska. Současně v tomto roce jsme z Polska přivezli psa těžké váhy - Daiky od Janusow. Daiky je jediný pes této krevní línie v Čr, je to vnuk legendárního japonského psa Yume No Meigetsu SW.

 

Asanagi Daiky Amiko

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

O dva roky později,tedy v roce 2016 jsme se rozhodli pro import fenky Uta Ninja San z Polska. Uta je největší fenka jakou jsme doma měli, s váhou 85kg je jedna z největších a nejtěžších fen v Evropě vůbec.

V roce 2017 jsme se rozhodli pro import krásné, velmi mohutné fenky Daisy.

Psi jsou součástí rodiny,naši kamarádi, kterým věnujeme veškerý čas.Psi nás neživí, máme svou práci, psi pro nás vždy byli a budou koníček.Vzhledem k tomu, že moje zaměstnání mi umožnuje pracovat doma, můžu se psům věnovat prakticky celý den.Zůčastňujeme se výstav, kde se setkáváme s přáteli, kteří sdílejí stejné zájmy jako my. Výstavní výsledky pro nás ovšem nejsou hlavním ukazatelem kvality psa! Udržujeme kontakt s chovateli z celé Evropy, abychom měli přehled o plemeni a dále získávali nové zkušenosti.

NÁŠ CHOV :

  • Zaměřujeme se především na klidnou, sebevědomou, vyrovnanou povahu. Jedince labilní, bázlivé nebo agresivní zcela vylučujeme.
  • V exteriéru upřednostňujeme hlavu, typ a silnou kostru.
  • Všechny  psy krmíme již téměř 16 let syrovou stravou (syrové maso, syrové kosti, syrová zelenina) Psi syrové maso velmi ochotně přijímají již od štěněcího věku a jsou ve vynikající kondici, jaké se nám nikdy při krmení granulemi nepodařilo dosáhnout. Krmíme zásadně masem špičkové kvality a to především v kvalitě BIO, nebo masem v potravinářské kvalitě - pro lidskou spotřebu, to znamená takovým, které vy sami pro sebe koupíte v obchodě.

 

Doplňující informace :

Veškerý obsah těchto stránek je předmětem autorského práva ve smyslu autorského zákona. Žádná část nesmí být reprodukována v jakékoliv formě bez písemného souhlasu chovatelské stanice Malizi Doghouse. Není možné přejímat texty, části textů, fotografie, ani je žádným způsobem šířit či používat k propagaci jiných webových stránek.


Kontakt

Kontaktní adresa

 

Chovatelská stanice (kennel) Malizi Doghouse

Kristýna Malinovská

Chovatelská stanice (kennel) Dogstar´s Gang

Daniel Hanák

( Zlín )

Czech republic


Tel.:     +420 737 579 015
E-mail:   dogsmd27@gmail.com
Web:     www.malizidoghouse.cz

For English/WhatsApp  +420 737 579 015Buďte s námi také na facebooku
Dotaz / Rychlý kontakt
Antispam: Zadejte prosím číslo 36