O nás - about us

Chovatelská stanice plemene Tosa inu

TOSA - TOSA INU - TOSA DOG - TOSAKEN - TOSA PUPPY 

Molosům se věnujeme od roku 2001, kdy jsme si přivezli z Belgie fenku Bordeaux dogy, které jsme doma říkali "Eliška".Tato fenka u nás prožila svůj život jako úžasná společnice a chovu Bordeaux dogy jsme se dále nevěnovali.

 

Chovem plemene Tosa-Inu se aktivně  zabýváme od roku 2003.

Tosa je plemeno málopočetné a proto se snažíme o přísun nové krve. Do naší chovatelské stanice jsme importovali 20 jedinců plemene Tosa Inu. Všichni  importovaní psi pochází ze špičkového chovu a nejlepších chovatelských stanic v Evropě. Do současné doby jsme se podíleli na importu psů z Holandska, Ruska, Maďarska,Polska,Litvy, Ukrajiny a Rumunska. 

Jsme chovatelská stanice s největším počtem importovaných jedinců v ČR. Většina našich psů tedy pochází ze zahraničí, nebo jsou to naši odchovanci po rodičích a předcích, které jsme my osobně přivezli ze zahraničí. Psy do chovu v České republice pořizujeme jen sporadicky.

VŠICHNI NAŠI CHOVNÍ PSI JSOU OFICÁLNĚ POSOUZENI NA DYSPLAZII NA  RENTGENOLOGICKÉM A VYHODNOCOVACÍM PRACOVIŠTI ODBORNÉHO LÉKAŘE V ČESKÉ REPUBLICE.DLE PLATNÉHO MEZINÁRODNÍHO CHOVATELSKÉHO ŘÁDU - PODLE SMĚRNIC FCI. SELEKTIVNÍM VÝBĚREM,DLOUHOLETOU CHOVATELSKOU PRAXÍ A VLASTNÍMI ZKUŠENOSTMI JSME DOSÁHLI VÝBORNÝCH VÝSLEDKŮ PŘI TESTOVÁNÍ DYSPLAZIE.

Naši psi žijí částečně venku a doma. V případě vysokých venkovních teplot mají psi v domě k dispozici klimatizovanou místnost. V domě žijí veteráni, březí fenky a štěňata ( do určitého věku) venku jsou dospěláci. Výběhy psům poskytují veškeré pohodlí.Zateplený přístřešek, kvalitní zateplené boudy, pohodlná a velmi oblíbená lehátka, kde se rádi vyhřívají na sluníčku. Velikost výběhů je 4x7,5metru a 3x7,5 metru. Naši psi nepobývají ve výbězích trvale, většinu dne tráví na zahradě, na dvoře a s námi :-) 

Několikrát týdně chodíme relaxovat na procházky do přírody která nás obklopuje - denní nebo noční. Venčíme většinou ve skupinkách dvou až tří psů a necháváme běhat na volno, aby se psi dostatečně vyběhali a vybili energii. Celý náš život se točí kolem psů,tomu taky odpovídá náš denní režim, který jsme jim zcela přizpůsobili a psům se věnujeme celý den. I když odjíždíme z domova, psi NIKDY nezůstávají sami doma déle než 4 hodiny. 

Noční pohled na naše výběhy.

 výběhy 1 výběhy 5

výběhy 3 výběhy 4

 

 

 

 

 

 

 

 

Náš první import se uskutečnil v roce 2007, kdy jsme z holandské chovatelské stanice "Octopus" přivezli nádherného psa těžké váhy - Octopus Ichido Ni Futatsu - domácím jménem Genki.Tento pes ve své době patřil k nejžádanějším krycím psům a stal se základem chovu pro mnoho chvatelských stanic u nás. 

Na začátku roku 2008 jsme přivezli z Ruska fenku Banzay Kara Dak ( chov Elena Logosh) první Tosu této přímé japonské krevní línie v Čr, po matce importované z Japonska do Ruska - Chiyo go Komukaisou.

Ve stejném roce se naše smečka rozšířila o fenku Akiko Samurajaus Seselis vzácné černé barvy z Litvy. Jejíž otec je celočerný pes Pearson´s Bossy, import z USA. Akiko byla první černá šampionka v České republice a také jediná černá fena v Evropě, které se podařilo získat titul šampiona a to hned 4x do věku 18-ti měsíců.

Černá Tosa v České republice- první vrh byl odchován v roce 2008, v naší chovatelské stanici se v 2010 narodil druhý vrh černých štěňat v historii českého chovu, dvě fenky C´Chaviva & C´Chalika a pejsek Cairo.

                                                                                    

Banzay Kara Dak Akiko Samurajaus SeselisOctopus ichido Ni Futátsu

 

 

 

 

V roce 2009 následoval další import dvou fen - Great Gini & Indika z holandské chovatelské stanice "Megasthenes" Great Gini u nás našla nový domov jako téměř 4 letá,měla jsem možnost poznat tuto osobitou fenku s neuvěřitelně silnou povahou. Díky Indice jsme mohli představit zcela novou japonsko-americkou línii v České republice.

Megasthenes Indika Megasthenes Great Gini

 

 

 

 

 

 

V 2009 a 2011 jsme přivezli žíhanou fenku Mauru z Polska a žíhaného pejska Batu z Madarska.Ani jeden z těchto psů později nepůsobil v naší stanici. 

V létě roku 2014 se naše smečka rozšířila o psa Asanagi (Grisha) a fenku Amiko (Gaia) z Ruska. Současně v roce 2014 jsme z Polska přivezli psa těžké váhy - Daiky od Janusow. Daiky je jediný pes této krevní línie v Čr, je to vnuk legendárního japonského psa Yume No Meigetsu SW.

 

Asanagi Daiky Amiko

 

 

 

 

 

O dva roky později,tedy v roce 2016 jsme se rozhodli pro import fenky Uta Ninja San z Polska. Uta je největší fenka jakou jsme doma měli, s váhou 85kg je jedna z největších a nejtěžších fen v Evropě vůbec.

V roce 2017 jsme se rozhodli pro import krásné, velmi mohutné fenky Daisy, o rok později jsme importovali nádhernou fenku Bimo.

ŠPANĚLSKÝ MASTIN - naše první mastiny jsme přivezli ze země původu.

León

Leošek jak jsme mu doma říkali byl bohužel naprosto nevhodný do chovu. Leošek nyní žije ve své úžasné rodině s dětmi a hlídá celé hospodářství se zvířaty. 

Další je nyní už chovná fenka Chuky de Masavilan. 

 

Psi jsou součástí rodiny,naši kamarádi, kterým věnujeme veškerý čas.Zůčastňujeme se výstav, kde se setkáváme s přáteli, kteří sdílejí stejné zájmy jako my. Výstavní výsledky pro nás ovšem nejsou hlavním ukazatelem kvality psa! Udržujeme kontakt s chovateli z celé Evropy, abychom měli přehled o plemeni a dále získávali nové zkušenosti.

NÁŠ CHOV :

  • Zaměřujeme se především na klidnou, sebevědomou, vyrovnanou povahu. Jedince labilní, bázlivé nebo agresivní zcela vylučujeme.
  • V exteriéru upřednostňujeme hlavu, typ a silnou kostru.
  • Všechny  psy krmíme již téměř 20 let syrovou stravou (syrové maso, syrové kosti) Psi syrové maso velmi ochotně přijímají již od štěněcího věku a jsou ve vynikající kondici, jaké se nám nikdy při krmení granulemi nepodařilo dosáhnout. Krmíme zásadně masem špičkové kvality a to především v kvalitě BIO, nebo masem v potravinářské kvalitě - pro lidskou spotřebu, to znamená takovým, které vy sami pro sebe koupíte v obchodě.

Část výživových doplňků - konkrétně kloubní výživa a mléko pro štěňata , které pro naše psy používáme a které se nám nejvíce osvědčily.

Vít 1  Vít 2

Vít 3  Vít 5

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Doplňující informace :

Veškerý obsah těchto stránek je předmětem autorského práva ve smyslu autorského zákona. Žádná část nesmí být reprodukována v jakékoliv formě bez písemného souhlasu chovatelské stanice Malizi Doghouse. Není možné přejímat texty, části textů, fotografie, ani je žádným způsobem šířit či používat k propagaci jiných webových stránek.


Kontakt - Contact

Kontaktní adresa - Contact adress

TOSA INU BREEDER - TOSA INU PUPPIES FOR SALE 

FCI KENNEL´S Malizi Doghouse & Dogstar´s Gang

Kristýna Malinovská & Daniel Hanák

 

Chovatelská stanice Malizi Doghouse

Kristýna Malinovská

IČO : 75698048 

Chovatelská stanice Dogstar´s Gang

Daniel Hanák

IČO : 09806661 

Adresa :

Rymice 23, 76901 (okres Kroměříž) 

Czech republic - Europe 

E - mail, Whatsapp, Viber slouží výhradně pro zahraniční komunikaci. Zájemci z ČR a SK využijí jako prvotní kontakt níže uvedené telefonní číslo. Hovory se skrytou identitou budou odmítnuty.

Vážní zájemci nás mohou po předchozí telefonické domluvě navštívit. V případě, že již u nás máte domluvenou návštěvu, DODRŽUJTE prosím smluvený čas. 

Návštěvní hodiny : Pondělí - Neděle

                                 13:00 - 20:00 

 


Tel.:     +420 737 579 015
E-mail:   dogsmd27@gmail.com
Web:     www.malizidoghouse.cz

For English/WhatsApp/Viber  +420 737 579 015

If you have any questions About puppies / shipping juist text me or call me.

 Buďte s námi také na facebooku
Dotaz / Rychlý kontakt
Antispam: Zadejte prosím číslo 64