O nás - about us

Chovatelská stanice plemene Tosa inu

 

Molosům se věnujeme od roku 2001, kdy jsme si přivezli z Belgie fenku Bordeaux dogy, které jsme doma říkali "Eliška".Tato fenka u nás prožila svůj život jako úžasná společnice a chovu Bordeaux dogy jsme se dále nevěnovali.

 

Chovem plemene Tosa-Inu se aktivně  zabýváme od roku 2003.

Tosa je plemeno málopočetné a proto se snažíme o přísun nové krve. Do naší chovatelské stanice jsme importovali 15 jedinců plemene Tosa Inu. Všichni  importovaní psi pochází ze špičkového chovu a nejlepších chovatelských stanic v Evropě. Do současné doby jsme se podíleli na importu psů z Holandska, Ruska, Maďarska,Polska,Litvy.

Náš první import se uskutečnil v roce 2007, kdy jsme z holandské chovatelské stanice "Octopus" přivezli nádherného psa těžké váhy - Octopus Ichido Ni Futatsu - domácím jménem Genki.Tento pes ve své době patřil k nejžádanějším krycím psům a stal se základem chovu pro mnoho chvatelských stanic u nás. 

Na začátku roku 2008 jsme přivezli z Ruska fenku Banzay Kara Dak ( chov Elena Logosh) první Tosu této přímé japonské krevní línie v Čr, po matce importované z Japonska do Ruska - Chiyo go Komukaisou.

Ve stejném roce se naše smečka rozšířila o fenku Akiko Samurajaus Seselis vzácné černé barvy z Litvy. Jejíž otec je celočerný pes Pearson´s Bossy, import z USA. Akiko byla první černá šampionka v České republice a také jediná černá fena v Evropě, které se podařilo získat titul šampiona a to hned 4x do věku 18-ti měsíců.

Černá Tosa v České republice- první vrh byl odchován v roce 2008, v naší chovatelské stanici se v 2010 narodil druhý vrh černých štěňat v historii českého chovu, dvě fenky C´Chaviva & C´Chalika a pejsek Cairo.

                                                                                    

Banzay Kara Dak Akiko Samurajaus SeselisOctopus ichido Ni Futátsu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

V roce 2009 následoval další import dvou fen - Great Gini & Indika z holandské chovatelské stanice "Megasthenes" Great Gini u nás našla nový domov jako téměř 4 letá,měla jsem možnost poznat tuto osobitou fenku s neuvěřitelně silnou povahou. Díky Indice jsme mohli představit zcela novou japonsko-americkou línii v České republice.

Megasthenes Indika Megasthenes Great Gini

 

 

 

 

 

 

 

 

 

V 2009 a 2011 jsme přivezli žíhanou fenku Mauru z Polska a žíhaného pejska Batu z Madarska.Ani jeden z těchto psů později nepůsobil v naší stanici. Ani Batu, ani Maura nebyli nikdy využiti v chovu.Žíhaní jedinci v Evropě pochází pouze ze dvou línií, z jedné byl Batu (otec žíhaný pes Stonewall Buda import z USA, matka S.Szepe Lara) a z druhé línie byla Maura.

Pejsek Batu by sice podmínky do chovu splnil, co se DKK týká nicméně po konzultaci s předním českým specialistou na ortopedii a uznávaným odborníkem jsme se rozhodli, že pejska do chovu nikdy nezařadíme.
Vzhledem k tomu, že u žíhaných jedinců jsme se nesetkali s vyhovující povahou, zdravím a exteriérem, nebudeme se v budoucnu věnovat chovu této barvy.

V létě roku 2014 se naše smečka rozšířila o psa Asanagi (Grisha) a fenku Amiko (Gaia) z Ruska. Současně v tomto roce jsme z Polska přivezli psa těžké váhy - Daiky od Janusow. Daiky je jediný pes této krevní línie v Čr, je to vnuk legendárního japonského psa Yume No Meigetsu SW.

 

Asanagi Daiky Amiko

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

O dva roky později,tedy v roce 2016 jsme se rozhodli pro import fenky Uta Ninja San z Polska. Uta je největší fenka jakou jsme doma měli, s váhou 85kg je jedna z největších a nejtěžších fen v Evropě vůbec.

Psi jsou součástí rodiny,naši kamarádi, kterým věnujeme veškerý čas.Psi nás neživí, máme svou práci, psi pro nás vždy byli a budou koníček.Vzhledem k tomu, že moje zaměstnání mi umožnuje pracovat doma, můžu se psům věnovat prakticky celý den.Zůčastňujeme se výstav, kde se setkáváme s přáteli, kteří sdílejí stejné zájmy jako my. Výstavní výsledky pro nás ovšem nejsou hlavním ukazatelem kvality psa! Udržujeme kontakt s chovateli z celé Evropy, abychom měli přehled o plemeni a dále získávali nové zkušenosti.

NÁŠ CHOV :

  • Zaměřujeme se především na klidnou, sebevědomou, vyrovnanou povahu. Jedince labilní, bázlivé nebo agresivní zcela vylučujeme.
  • V exteriéru upřednostňujeme hlavu, typ a silnou kostru.
  • Všechny  psy krmíme již téměř 16 let syrovou stravou (syrové maso, syrové kosti, syrová zelenina) Psi syrové maso velmi ochotně přijímají již od štěněcího věku a jsou ve vynikající kondici, jaké se nám nikdy při krmení granulemi nepodařilo dosáhnout. Krmíme zásadně masem špičkové kvality a to především v kvalitě BIO, nebo masem v potravinářské kvalitě - pro lidskou spotřebu, to znamená takovým, které vy sami pro sebe koupíte v obchodě.

 

Doplňující informace :

Veškerý obsah těchto stránek je předmětem autorského práva ve smyslu autorského zákona. Žádná část nesmí být reprodukována v jakékoliv formě bez písemného souhlasu chovatelské stanice Malizi Doghouse. Není možné přejímat texty, části textů, fotografie, ani je žádným způsobem šířit či používat k propagaci jiných webových stránek.


Kontakt

Kontaktní adresa

Kristýna Malinovská

( Zlín )

Czech republic


Tel.:     +420 737 579 015
E-mail:   dogsmd27@gmail.com
Web:     www.malizidoghouse.cz

For English/WhatsApp  +420 737 579 015Buďte s námi také na facebooku
Dotaz / Rychlý kontakt
Antispam: Zadejte prosím číslo 26